Firemní partneři

S firemními partnery jsme jedna ruka! Skvěle se u nás nají nebo obdarují zaměstnance vyňuňanými dárky z našich milých sociálních dílen. A navíc podpoří seniory a znevýhodněné zaměstnance.

Milé sociální podniky

Hrdě podporujeme řemeslnou práci zaměstnanců s hendikepem. Je nám ctí být u každé zakázky, díky které se posouvají kupředu a získávají tak potřebné sebevědomí. Protože jejich práce má na trhu důležité místo.

S Breakfaststory velmi rádi spolupracujeme, protože je vidět, že to dělají od srdce a snaží se zviditelnit sociální podnikání u nás. Také je velice příjemné, že je každý podnik zajímá a může se popřípadě na ně obrátit i o radu. Zkrátka spolupráce s nimi je velmi obohacující a už teď se těšíme, s jakým nápadem nebo výzvou za námi přijdou.

Karel Ruben, vedoucí sociálního podniku
Ben Becalel

Spolupráce s Breakfaststory nás na začátku 1. vlny coronavirové pandemie zachránila od uzavření našeho bistra, ve kterém zaměstnáváme ženy ohrožené bezdomovectvím. Konkrétně to znamenalo, že ženy, které u nás pracovaly, nepřišly o střechu nad hlavou. Spolupráce nám vydržela do současnosti, je pro nás prokazatelným přínosem, je poučná, zábavná a občas někdy dobrodružná :-).

Spoluprací jsme získaly nejen obchodního partnera, ale i vědomí, že v tom nejsme samy.

Veronika Zerzánová, vedoucí provozu
Jídelna Kuchařek bez domova

S touhle partou spolupracujeme od podzimu roku 2020. Osobně se známe s Lucií a s Petrou. Když jsem zjistila, jak moc je smysluplná a jak široký záběr má jejich práce, bylo mi jasné, že tady budou naše spisovky, batohy i další výrobky z bannerů v dobrých rukou. Nezklamala jsem se. Prodej na e-shopu funguje skvěle, komunikace je akční a výsledky viditelné. Ještě se musím naučit parkovat s dodávkou na Vinohradech. Ale to dám, protože mám parádní motivaci – Breakfaststory!

Pavlína Hradečná, ředitelka společnosti
Meryup – cycling s.r.o.

Naši senioři

Naše benefice Potěš obědem – to je porce dobra natřetí. Pokud si u nás objednáte oběd za 160 kaček, uvaříme jej v sociálním podniku, přičemž jednu porci zavezeme vám a druhou seniorovi nebo samoživiteli v nouzi. Plotýnky rozpalujeme už od 16. března 2020 a rozvezli jsme tak už více než 35 tisíc bezplatných obědů.

Dobrovolníci, bez kterých by to nešlo

Pomáhají nám udržet benefiční rozvoz obědů a taky přiloží ruku k dílu vždy, když je to potřeba. 

Naše Týna

Co děláš v BFS a jak dlouho? 

V rámci Breakfaststory mám převážně na starost komunikaci seniorů, kterým v týdnu posíláme bezplatné obědy. Primárně s nimi sice řeším objednávání a dovoz obědů, ale často je s tím spojené i nezávazné povídání a probírání jejich každodenních životů. Tuto práci vykonávám již necelé dva roky. 

Co tě na práci se seniory nejvíce baví a proč tě baví dlouhodobě dobrovolničit? 

Nejvíce mě právě baví si se seniory povídat a poslouchat jejich jedinečné životní příběhy a být tím, co se jim pokusí nějak pomoci, často aspoň tím, že si je vyslechnu. Naši senioři jsou zajímavý lidé se zajímavými životními cestami, které mě baví objevovat. Dlouhodobě se této činnosti věnuji, protože si mohu vybudovat s našimi seniory nějaký vztah a mohu s nimi tak lépe pracovat. Zároveň mi to dává velký morální smysl a místo, kde mohu smysluplně využít svou energii a čas.

Náš Bohumír

Co tě baví na dobrovolnické práci v BFS? 

Že to hřeje u srdíčka 😊. To, že můžu pomoci a vlastně ani nemusím umět vařit 😊. Zajistím, aby se dané jídlo dostalo tam, kam má, včas, v pořádku a naplní žaludek lidem, co to potřebují; protože nikdy nevím, kdy já budu na té druhé straně barikády.  

Proč jsi u BFS jako jeden z nejdéle fungujících dobrovolníků, co tě u nás drží?

BFS je pro mě už jako rodina. Senioři a mámy jsou jako moje děti, které je třeba nakrmit a pomoci jim, aby zvládli ten každodenní boj; kuchařky obdivuji za to, co dokázaly (a taky, že umí vyrobit jídla, o kterých ani nevím, že existují) a holky v BFS jsou naprosto úžasně kreativní, kam když člověk přijde a sedne si u nich v kanceláři, tak načerpá tu zajímavou energii dobra a kreativy a uvědomí si, že to, co dělá, je dobře 😊. Jsem hrozně rád, že to děláme kontinuálně, protože to má obrovskou přidanou hodnotu.

Naše Martina

Co přesně v BFS děláš?
V BFS mám na starosti komunikaci se seniory.

Kdy jsi začala pomáhat v BFS a proč?
Naše spolupráce začala v lednu 2021 a proč? …protože mi to celé dává smysl. Tahle forma pomoci je pro mě do jisté míry také výzvou, protože věnovat čas je mnohem těžší než posílat peníze.

Co tě u BFS drží a motivuje zůstat :-)?
Těší mě, že jsem součástí této úspěšné platformy a můžu se podílet na jejím fungování. Energie Lucky a Péti, s jakou BFS posouvají, je vážně inspirativní. BFS je navíc důkazem, že propojení charity, marketingu a byznysu může fungovat.

My a média

Někdo by řekl, že šíříme osvětu, my říkáme – milujeme mluvit o sociálních podnicích, filantorpii  a šikovnosti hendikepovaných zaměstnanců. Jak v tisku, tak třeba v podcastech. A kde že jsme se rozpovídali nejvíc?

Forbes: Umístění v TOP 5 filantropických projektech ČR (zakladatelé do 35 let)